Общее·количество·просмотров·страницы

среда, 26 ноября 2014 г.

                                                                    Ми чуємо тебе ,Кобзарю,
                                                                    Крізь століття,
                                                                    І голос твій нам душі окриля.
                                                                    Встає в новій красі, забувши лихоліття,
                                                                    Твоя, Тарасе, звільнена земля.
Тарас Шевченко... Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу, увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Шевченко перший в історії нашого народу після трагічних часів великої руїни, збудив українську історичну думку, огорнувши її шляхетністю, палкою любов'ю до України.
Минулої п'ятниці 14 листопада на сцені Федорівського Будинку Культури в рамках Обласних Шевченківських читань " Кобзарева стежина" відбулася літературно - музична композиція " Шляхи й стежки людські до тебе, Тарасе наш, не заростуть", яку підготувала завідуюча сільською бібліотекою- філіалом Павленко Алла з учасниками гуртка художнього читання Анастасією Калініченко,Русаною Радько, Катериною Кацюбою, Анастасією Єременко, Аліною Павленко, Дарьєю Петренко.Пісні про рідну мову прозвучали у виконанні солістів Будинку Культури Сергія Совина, Іри Буханець, Юлі Ляпоти, Людмили Моторної.


 
 
Родзинкою свята була одноіменна п'єса за мотивами поеми Т.Г.Шевченка " Наймичка". (автор сценарію Л. Моторна)
Учасники драматичного гуртка Федорівського Будинку культури зуміли розкрити всю багатогранність поеми.Учні-актори дуже вдало передали глядачу дух епохи Великого поета і майстерно перевтілитись у портретну схожість дійових осіб.
На свято завітали гості: начальник відділу культури і туризму Тетяна Обихвіст,художній керівник районного Будинку Культури Надія Гарькава, директор ЦБС Зоя Бондаренко, завідуюча районної бібліотеки для дітей Наталія Хрулич, методист районної бібліотеки ім. А. Михайленка Наталія Мусієнко, директор районного історико- краєзнавчого музею Ірина Федорченко.
 
Т.Г.Шевченко – славний син українського народу, його слово і сьогодні живе між нами. Шевченко – це наша душа, наша мудрість, це наша сила. Слово Шевченкове, як стверджує Ніна Шмурикова “Таке просте, таке доступне, таке сміливе, волелюбне, таке гаряче і живе!... Воно магічну силу має – всю душу враз перевертає…” Це правда, це істина, що пройшла крізь горнило століть.

Комментариев нет:

Отправить комментарий