Общее·количество·просмотров·страницы

пятница, 6 апреля 2018 г.


   «Великдень іде – свято в душі несе»
                            
ВЕЛИКДЕНЬ – одне з найвизначніших народних Свят. Витоки цього Свята сягають глибини тисячоліть. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, чимало обрядів і традицій в Україні пов'язане з ним.  
Федорівська сільська бібліотека для своїх юних користувачів провела народознавчу веселку «Писанковий дивограй». Зустріч була присвячена маленькому диву – великодній писанці. Присутні познайомилися з традиціями святкування Великодня, дізналися, що повинно бути у великодньому кошику, про прикмети, українські вірування, пов’язані з Великоднем та різновиди фарбування великодних яєць.
 Яскрава і пізнавальна слайд- програма познайомила їх з історією виникнення писанок, технікою їх виконання на Україні, елементами розпису, символікою. Бібліотекар розповіла дітям про традиції писанкарства, чим відрізняється писанка від крашанки, яке значення мають кольори та орнаменти писанок. Бібліотекар запропонувала дітям самим розмалювати писанку. Всі поринули у атмосферу традиційного старовинного мистецтва наших предків, у час, коли  писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Учасники майстер-класу дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості  розпису, навчалися розмальовувати яєчка, використовуючи традиційні рисунки та орнаменти. Діти з інтересом переглянули експозицію “Писанковий дивосвіт”.
 Юні користувачі бібліотеки із задоволенням продемонстрували зроблені власноруч великодні сувеніри – писанки.

Комментариев нет:

Отправить комментарий