Чорна трагедія на кольоровій землі
26 квітня 1986 року...
Була весна - квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.
Минуло 28 років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі.
Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров'я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя.
Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. ЇЇ наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління.
Сьогодні Чорнобиль для нас — це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця.
У Федорівській сільській бібліотеці-філії пройшов відео-перегляд
" Щоб дзвони пам'яті не змовкли.." організовано виставку-реквієм
"Чорна трагедія на кольлоровій землі"
Чорнобиль... згадаємо знову і знову
Це місце, окутане темним туманом -
Це пустка одвічна - Чорнобильська зона.
Був звичний всім день, було тихо і ясно,
Та враз в одну мить усі зорі погасли.
З'явилось тавро - Чорнобильська зона...
У гарному небі проклята ворона...
Чорнобильська зона - нема там життя.
Чорнобильська зона пливе в небуття.
Одне в нас завдання - не дати нікому
Створить ще на світі десь прокляту зону.
Ірина Іващук
Немає коментарів:
Дописати коментар