Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятницю, 21 червня 2013 р.

Хрещення   Київської Русі - перша сходинка  до духовності 

Християнство є однією з найпоширеніших релігій світу. Це — друга за часом виникнення (після буддизму) світова релігія, яка охоплює три головні напрями православ’я, католицизм, протестантизм. 
Давня Русь... Ці два простих слова викликають у пам'яті білокамінні собори, важкі, мерехтливі темним золотом дошки ікон, суворі і прояснені лики фресок на стінах храмів, кіноварні ініціали старого пергамену церковних книжок. Тисячолітній фольклор зберіг нам билинні розповіді про подвиги Іллі Муромця, Мікули Селяниновича, ще багатьох богатирів, легендарних і дійсних захисників землі Російської.
 

У X столітті  Русь приймає нову релігію.         988 рік - рік охрещення киян Володимиром  -  вважається датою хрещення Русі.                    З упровадженням християнства зміцнюються міжнародні зв'язки Київської Русі, вона як рівноправний партнер входить до держав християнської Європи.На Русь приходить спільнослов'янська кирилична писемність . Володимир закладав школи, будував церкви спершу в Києві, а згодом по інших містах. Учителями були свящ. з Корсуня, які знали слов. мову.
 
Хрещення сприяло об'єднанню Русі в єдину феодальну державу, дало поштовх розвитку економіки, освіти, духовності й культури, Русь зрівнялася з монотеїстичними державами в цивілізованому світі, зріс її міжнародний авторитет.Християнство внесло позитивні зміни у світогляд людей. Запровадження християнства мало позитивні наслідки для розвитку Київської Русі (і не тільки в культурному та духовному плані). Воно зміцнило авторитет і владу князя, сприяло розбудові держави
Християнізація Русі мала великий вплив на розвиток її культури та державності. Зміна релігії спричинила великі світоглядні зміни в людей – політеістична поганська релігія змінилась на монотеістичну – православне християнство (яке правда потерпіло досить великих видозмін протягом століть – відбулась так звана «асиміляція» деяких язичницьких вірувань та традицій з віруваннями та есхатологічними уявленнями релігіїї християнської). Щодо змін в культурі, то християнізація Русі справила великий вплив на розвиток кам'яної, архітектури, створила умови для виникнення такого виду мистецтва як іконопис, який набув самостійного розвитку, традиції візантійської іконографії послабились, і почали створюватися самобутні, яскраві шедеври церковного живопису. Також запровадження християнства сприяло розвитку освіти та книгописання. Звичайно, ці зміни не були одномоментними, але все ж таки, як ми бачимо, вже за сто років, в ХІ сторіччі й пізніше, християнство досить міцно займає свої позиції в Київській Русі. І, безумовно, велике значення в історії мала постать хрестителя Русі – князя Володимира Святославича.
    
 З  метою  ознайомлення учнів з визначною  подією  в історії  нашої  держави - 1025-річчям  хрещення Київської Русі; здійснення екскурсу у минуле ( розповісти про  подію хрещення Київської  Русі);
розвивання співчуття до оточуючих;  спонукати учнів до прояви співчуття та милосердя у повсякденному  житті; виховання загальнолюдських  цінностей у Федорівській сільській бібліотеці-філії  був  проведений урок духовності  "  Хрещення Русі - перша  сходинка  до духовності". Цей захід відвідали  учні місцевої школи разом із своїми вчителями.
Діти захоплено  слухали  розповідь  настоятеля  Благовіщенської церкви  села Федорівка  отця  Дмитрія, який  цікаво розповів  про  подію хрещення Київської Русі.  Потім  переглянули фільм " Християнство --  найбільш  поширена із сучасних  релігій".
По закінченню  уроку  в  дітей  виникло  багато  запитань, на які  змістовно  давав  відповідь  отець Дмитрій. Присутні  переглядали  книжкову виставку, читали духовну  літературу
Отже, урок  духовності  пройшов цікаво, змістовно, не залишивши  байдужим  жодного  присутнього.

Немає коментарів:

Дописати коментар