Общее·количество·просмотров·страницы

суббота, 31 марта 2018 г.

 Незбагненне диво – українська хустка
         
Про давні хустки, які часто стають ключем до цікавих, а інколи й таємничих історій, їхнє значення в житті українського жіноцтва, манери пов’язувати та носити, прикрашаючи навіть сучасний одяг, мали нагоду дізнатися всі, хто хотів перетворити 30 березня 2018 року на справжнє свято чудового настрою, цікавого спілкування та нових знайомств завітавши до читального залу Федорівської  сільської  бібліотеки на народознавчий вернісаж. 
                 

Українська хустка – традиційна, різна, легка, тепла… А ще, для кожного рідна. Час спливає непомітно, життя розкидає нас по світах, а мамина хустка, як оберіг, як пам`ять роду, супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду-народу.
      Саме українській хустці, як найціннішій реліквії, була присвячена етнографічна година «Мамина хустка – оберіг родини»,  спільно підготовлена  завідуючою сільською бібліотекою Аллою Павленко та 
директором Федорівського будинку культури Моторною Людмилою 
                   

                   
Учасники заходу дізналися якими ж були хустки в давнину, про побутове і обрядове значення берегині вроди. А яка ж красива хустка, якій вже більше 100 років!
      “На ній і гроно, і пелюстка,

       І небо, й райдуги на ній…”
    
                                             
  Про хустки складено багато віршів. Не всі могли стримати сльози, коли звучали пісні “Тернова хустина”, “Мамина хустка”.
Ведучі заходу запросили  присутніх у краєзнавчо – народознавчу подорож до бабусиної скрині.  Повідали  про скарби, що знаходились у бабусиній скрині, це і вишиті рушники і  сорочки, дівочі віночки та  жіночі прикраси -  намисто. Але найбільшу увагу привернули хустки, різні за розміром та кольорами.
                 
Хустини накинуті на плечі всіх присутніх у залі,  вносили у захід яскравий колорит та жвавий інтерес, приємні емоції.    
Про історію стародавніх хусток  дуже цікаво   розповіли  члени літературно – мистецького клубу «Натхнення»: Вергунова Марія, Глуховеря Таїсія, Гурін Алла, Глуховеря Лідія ,Обраменко Віра. 
                   

                   
Спогадами, теплими  історіями пов’язаними з хусткою, які  перегортали у своїй пам’яті  ділилися з присутніми  Абакшина Ніна, Петренко Олександра, Кріль Наталія, Шаптала Галина, Прихідько Галина.
Особливий колорит заходу надав  танець «На хустки Україна багата», який закружляв у своєму вихорі всіх присутніх.
                     

                   
Кульмінацією дійства стало феєричне етно-дефіле з українськими хустками, продемонстроване учасницями літературно – мистецького клубу.
                     
Захід супроводжувався слайд-презентацією про історію української хустини, народні повір’я та звичаї, пов’язані  з нею. В бібліотеці організована виставка українських хусток «Хустка - долі берегиня!». Яка  дозволила розширити уявлення  про народний український жіночий костюм (традиційний, святковий), історію виникнення хустки та її значення у зовнішньому вигляді української жінки.
                     
Гості ще довго не розходились, висловлювали свої емоції, фотографувались.
… А хустки усміхалися квітами, підморгували таємничими орнаментами. Ось така вона – звичайна хустка, родинний оберіг, краса українського народу.
Нехай барвисті, як сад навесні, мерехтливі, як світанки над річкою, наші рідні українські хустки залишаються в серці кожної українки. Цього дня можна було доторкнутися до хустини, набратись позитивної енергетики й загадати бажання: яке неодмінно збудеться!

Комментариев нет:

Отправить комментарий