Чарівний світ казок братів Грімм
4 січня цього року виповнилося 230 років з Дня народження Якоба Людвіга Карла Грімма.
Якоб пропрацював в бібліотеці більше 30 років, а весь свій вільний час разом з братом Вільгельмом віддавав філології та збиранню чарівних казок та легенд.
У багатьох людей виникає питання: казки братів Грімм − це оригінальні твори або записи народних переказів? Відповідь на нього неоднозначна. Брати Грімм, особливо Якоб, − надзвичайно суворо ставилися до того, щоб казки залишалися справжніми, народними, щоб в їх переказі не було ніякого спотворення, ніякої переробки на сучасний лад, на власний смак. Учений-філолог Якоб Грімм наполягав на щонайповнішій фольклорній достовірності. Вільгельм, більше поет, ніж учений, вважав, що потрібна художня обробка матеріалу. Втім, розбіжності ці були навіть корисні: завдяки ним брати знайшли свій єдиний стиль − живий, простодушний, іноді лукавий. Загальна кількість казок написаних братами Грімм досягає числа 200.
Найбільш відомі їх казки: «Мізинчик», «Білосніжка і сім гномів», «Бременські музиканти», «Спляча красуня», «Червоний капелюшок», «Попелюшка», «Шість лебедів», «Гензель і Гретель», «Три ледарі», «Розумна Ельза», «Семеро хоробрих».
Немає коментарів:
Дописати коментар