Загальна кількість переглядів сторінки

100166

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

 СИМВОЛ КРАСИ, ТРАДИЦІЙ ТА ЄДНОСТІ

7 грудня — весь світ відзначає день української хустки. Якщо вишиванка — це український генетичний код, то хустина — оберіг та символ життя, пам’ять роду, його святиня. Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки для збереження українських традицій.

Про давні хустки, які часто стають ключем до цікавих, а інколи й таємничих історій, їхнє значення в житті українського жіноцтва, манери пов’язувати та носити, прикрашаючи навіть сучасний одяг, мали нагоду дізнатися всі, хто напередодні свята завітав на справжнє свято чудового настрою, цікавого спілкування та нових знайомств.
















    Саме українській хустці, як найціннішій реліквії, була присвячена етнографічна година «Долі пелюстка - мамина хустка».


Ведучі заходу запросили присутніх у краєзнавчо – народознавчу подорож до бабусиної скрині. Повідали про скарби, що знаходились у бабусиній скрині, це і вишиті рушники і сорочки, дівочі віночки та жіночі прикраси - намисто. Але найбільшу увагу привернули хустки, різні за розміром та кольорами. 

















З метою, а також, щоб показати красу української хустки, яка нині завойовує прихильність не тільки українок, а й модниць всього світу, був проведений майстер-клас «Зав’яжи хустку», де були показані різні варіанти зав’язування хустки.


                                  

    Українська хустка – традиційна, різна, легка, тепла… А ще, для кожного рідна. Час спливає непомітно, життя розкидає нас по світах, а мамина хустка, як оберіг, як пам`ять роду, супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду-народу.

Немає коментарів:

Дописати коментар