Общее·количество·просмотров·страницы

вторник, 23 января 2018 г.


              Соборність України запорука єдності
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Мабуть, не випадково вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалась самостійною, незалежною державою. Отже, він мав стати днем подвійного всенародного свята – Незалежності й Соборності. Саме цій знаменній події  була присвячена історична довідка у сільській  бібліотеці: «Воєдино на віки: подорож в історію», на яку були запрошені учні Федорівського НВК.
                                       
Бібліотекар  акцентувала увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну. Об'єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного, збирання територій в єдиній суверенній державі. Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок нашого минулого. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Собор душі є у кожного із нас. Берегти його означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію. Тож вивчаймо власну історію і цінуймо здобутки попередників!
На заході переглянули документальний ролик, а також школярам було запропоновано взяти участь у відкритому мікрофоні, під час якого кожний з учасників мав можливість висловити побажання своїй країні.
Наприкінці заходу відбулася презентація виставки «Соборність України - запорука єдності».  Молодь познайомилася з книжковими виданнями, які цікаво і докладно розповідають про історію, культуру, звичаї та традиції українського народу.


Комментариев нет:

Отправить комментарий