Общее·количество·просмотров·страницы

четверг, 15 февраля 2018 г.

 Дивосвіт любові

   «Любити — означає не дивитися один на одного, любити — означає дивитися в одному напрямку»
А. де С.-Екзюпері

 14 лютого 2018 року в сільську бібліотеку  у День Святого Валентина на романтичне літературно – музичне побачення «Дивосвіт любові» завітали люди різного віку, різних уподобань, з різним настроєм. В читальній залі вирувала гарна, романтична атмосфера. До уваги присутніх була презентована книжкова виставка – інсталяція, на якій представлялися твори присвячені темі кохання. Адже у всі віки письменники – лірики описували найсвятіше почуття, яке звеличувало людину і робило її найщасливішою. У всі віки створювались хвалебні літературні гімни коханню, що стали прекрасними шедеврами.

Всі учасники «побачення» полинули світом, у якому лірика і музика сплели нев'янучий вінок любові. 

Ведуча заходу – Алла Павленко презентувала гостям нові найкращі книги написані у жанрі любовний та жіночий роман. Цікаво відзначити, що схема сюжетів таких книг з давніх літ і донині кардинально не змінилася. Головні герої - це чоловік і жінка. Їх випадкова, на перший погляд, зустріч стрімко переростає у щось більше - закоханість, пристрасть і, нарешті, любов. Однак не все так просто, і трагічні обставини, а часом і невідомі містичні сили виганяють закоханих з раю. Чи зможуть вони подолати всі перешкоди, сказати долі своє тверде «ні» і навіки залишитися разом? Чи справжні почуття пов'язують їх, чи всього лише ілюзія і самообман? І що ж таке любов? Відповіді на ці довічні теми кохання криються в літературі, яку представила бібліотекар.
З зацікавленістю присутні слухали розповіді про сучасних авторів та їх книги: збірку оповідань різних авторів «Теплі історії про кохання», Світлани Талан «Надежда», «Своя чужая жизнь», Натальи Костиной « Только ты» та інші.
Людмила Моторна запросила читачів на рандеву з книгою «Найромантичніші літературні пари» з циклу літературних зустічей  «PRO найвідоміших». Разом з бібліотекарем підготували розповідь про історії кохання, які будуть хвилювати й захоплювати людей ще багато років і, навіть, століть. Трагічне середньовічне кохання зворушливих Трістана та Ізольди, Ромео і Джульєтти, любов в романі про війну Скарлет О'Хара та Ретта Батлера, сумна історія кохання Анни Кареніної, містична любов Майстра та Маргарити та, нарешті, сучасна готична історія кохання Белли та Едварда.
 Всі ці історії були екранізовані, деякі неодноразово, тому трейлери та уривки з кінострічок чудово проілюстрували цікаву презентацію.

Родзинкою заходу стали власні вірші Галини Шаптали поетеси - аматора, нашої односельчанки про вічне почуття - кохання.
Доповнили  розповідь пісні про любов, гуморески на цю довічну тему. Всі разом погортали сторінки романів, на яких записані історії закоханих сердець, вслухувалися в рядки ніжності та кохання, міркували, яке все-таки велике й сильне це почуття, як його треба терпляче чекати, берегти, цінувати, як збагачує воно душу людини, яке воно світле й прекрасне.
Нехай це свято буде з Вами не тільки в день Святого Валентина, але й кожен день Вашого життя!

Комментариев нет:

Отправить комментарий