Общее·количество·просмотров·страницы

суббота, 17 февраля 2018 г.   Масляна іде, млинці та мед несе

 «Масляна іде, млинці та мед несе»» - таку назву мало театралізоване дійство, підготовлене спільно бібліотекою та Будинком культури села Федорівка з нагоди свята Масляної.
Тож чудового погожого зимового дня усіх запрошених гостей у читальному залі бібліотеки зустрічав щедро накритий стіл зі стравами, що традиційно готуються у дні Масляного тижня: вареники з картоплею, капустою, сиром, налисники з маком, яблуками, капустою, м`ясом, грибами, ковбасою...
Очі розбігались від розмаїття смаколиків та гарного оформлення столу в українському стилі. Гості – а це були постійні читачі бібліотеки  члени літературно – мистецького клубу «Натхнення» – зручно розташовувались у святково прикрашеному читальному залі.

А далі розпочалась справжня вистава, з уст ведучих Алли Павленко та Людмили Моторної  слухачі дізнавались про традиції святкування Масляної в Україні, про основні звичаї та обряди у цей період. Усіх присутніх привітала Масляна(директор ФедорівськогоСБК Л.Моторна). Саме театралізоване дійство – це подорож днями 
                                   
Масляного тижня. Тож у понеділок люди справляли Колодки. Колодка – символ продовження роду. Жінки (члени літературного клубу Шаптала Галина та Кріль Наталія)) продемонстрували обряд пеленання Колодки.
У вівторок свекрухи ходили в гості до невісток. Свою театральну майстерність у цій сценці показали Свекруха (Глуховеря Таїсія) та Невістка (бібліотекар А.Павленко). Вони зірвали шквал аплодисментів, бо перевтілення в образи було дуже достовірним.
У середу тещі частували своїх зятів млинцями, а у п`ятницю зяті катали своїх тещ вулицями міст і сіл.  Зять (Обраменко В ) і ТещаАбакшина Н.) прекрасно продемонстрували, як складаються взаємовідносини між цими родичами.
Четвер та субота були днями масових гулянь, походів у гості, спільних веселощів, співів. Тож майстерне виконання українських народних пісень присутніми стало гарним доповненням свята.
У неділю українці просили  вибачення за всі образи, які вони робили протягом року. Дуже проникливою стала сцена Прощення, коли усі дійові особи свята по черзі просили один у одного пробачення. Захід завершився спільним виконанням українських пісень та частування за щедрим столом.
                                  
Глядачі щиро дякували організаторам за підготовлене свято, адже у будь-які часи, навіть такі важкі, як зараз, українці, як сказала одна з гостей, своїм оптимізмом, надією на краще, гарною піснею притягують до України - неньки все гарне, хороше  та позитивне.

Комментариев нет:

Отправить комментарий